logowanie
poniedziałek, 21 sierpień 2017 r.
 
Michael Jackson biography, photo, video
 Szukaj
Michael Jackson biography, photo, video
Michael Jackson biography, photo, video
 
O Autorze

Michał Pilich. Urodzony w 1978 r. Z wykształcenia prawnik. Od lat interesuje się historią Warszawy, a w szczególności Pragi.

W 2003 roku wydana została książka jego autorstwa pt. Ulice Nowej Pragi, która spotkała się z przychylnym przyjęciem. W sposób dogłębny autor przedstawił w niej historię jednej z praskich dzielnic. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów poświęconych tematyce praskich zabytków i historii dzielnicy. Publikuje głównie na łamach lokalnej "Nowej Gazety Praskiej". Jego opracowania dotyczące dziejów miasta ukazywały się również w "Życiu Warszawy", "Życiu", "Echu Nadwiślańskim" oraz magazynie "Puls Warszawy".

Michał Pilich współpracował także przy inwentaryzacji obiektów do kolejnych tomów "Atlasu dawnej architektury ulic i placów Warszawy" autorstwa Jarosława Zielińskiego.

Autor jest warszawskim przewodnikiem miejskim, współpracującym z Przewodnickim Biurem Turystycznym PTTK "Trakt". W 2005 roku został odznaczony medalem nadanym przez Towarzystwo Przyjaciół Pragi za zasługi dla dzielnicy.

Obecnie Michał Pilich koordynuje grupę przewodników w zabytkowym składzie tramwajowym w ramach najnowszego projektu Fundacji centrum europy "Rzuć, bracie, blagie i JEDŹ na Pragie" Jest również autorem trasy wycieczek odbywających się w ramach projektu.

 
Babaryba
Michael Jackson biography, photo, video