logowanie
środa, 20 wrzesień 2017 r.
 
Michael Jackson biography, photo, video
 Szukaj
Michael Jackson biography, photo, video
Michael Jackson biography, photo, video
Zwiedzanie Muzeum Neonu z przewodnikiem
sobota, 26 maja 2012
g. 14:00
spotkanie przy wejściu do Teatru Powszechnego
cena biletu 30zł/os

Muzeum Neonu jest otwarte od kilku dni, a my już w najbliższą sobotę będziemy mieli unikalną okazję, by zwiedzić je wraz z przewodnikiem. We wnętrzach Soho Factory swój dom znalazły świetliste znaki, które przed latami rozjarzały Warszawę i inne miasta Polski, a teraz – pieczołowicie odnowione - dumnie świadczą o historii polskiego wzornictwa. Ręcznie rysowana czcionka, śmiałe, abstrakcyjne kształty, staranne projektowanie – przyjrzyj się tym niegdysiejszym reklamom i poznaj razem z nami ich historię.

Podczas naszego zwiedzania dowiemy się między innymi o tym, czym był proces „neonizacji”, kim byli twórcy neonów, jak przebiegał proces ich powstawania, jakie miały znaczenie polityczne. Poznamy również technikę, która stoi za ich magnetycznym światłem oraz delikatną formą. Wreszcie wspólnie powspominamy najpiękniejsze ze świetlnych reklam, które ozdabiały warszawskie ulice.

Wybierzemy się również na krótki spacer po terenie Soho Factory, dowiemy się o tym, jak rozwijał się kamionkowski przemysł, a także zobaczymy miejsce, w którym było zakonspirowane mieszkanie Józefa Piłsudskiego.

więcej informacji na stronie organizatora We love Warsaw

 
Babaryba
Michael Jackson biography, photo, video