Michael Jackson biography, photo, video
logowanie
czwartek, 17 sierpień 2017 r.
   Szukaj
Michael Jackson biography, photo, video

(Miasto). Masa. Maszyna. Fotodizajn 2 w galerii Asymetria
Druga odsłona Fotodizajnu, fotograficznego spojrzenia na wzornictwo przemysłowe okresu PRL-u, podejmuje tę tematykę w odniesieniu do pojęć (Miasto). Masa. Maszyna.

Obraz/słowo miasto zawieszone przez epoche nawiasu, na wystawie Fotodizajnu zostanie pokazany nie tyle przez dokumentalne widoki kształtów architektury, maszyn i masy społecznej ale w jego fotograficznej rejestracji znaku artystycznego wykorzystywanego we wzornictwie tego czasu. Artystyczna wizja awangardy miasta-masy-maszyny zastosowana przez architektoniczne i fabryczne realizacje okresu komunizmu w naszej odsłonie przyjmują formę fotograficznej entropii.

“Entropia przekształca niezauważalne “miejsca” w “nie-miejsca”, porządek w nieporządek, użyteczne w bezużyteczne. Rzuca tym samym wyzwanie naszemu modelowi wiedzy, opartemu – ciągle – na micie postępu i nieustannej kumulacji” jak napisał Tomasz Szerszeń. Obserwacja ta nie została pominięta przez obiektyw aparatu fotograficznego.
Wystawa Fotodizajn 2 jest przygotowana przez galerię Asymetria we współpracy z Fundacją Archeologia Fotografii oraz Fundacją Imago Mundi.

(Miasto.) Masa. Maszyna
21.04- 15.06
Kurator: Rafał Lewandowski
Aranżacja wystawy: Aneta Faner i Piotr Duma, Fish n' Sheep studio
Współpraca: Ola Brzozowska

Galeria Asymetria ul. Jakubowska 16 (2 piętro) Warszawa

więcej informacji: http://asymetria.eu/pl/html/?str=podstrona_wystawy&id=27ab915_589&t=2

O tej samej porze wernisaż wystawy u sąsiadów: Adam Adach "Reprezentacja" Więcej na stronie: www.bwawarszawa.pl, Zapraszamy!
Michael Jackson biography, photo, video
Babaryba